Lista aktualności Lista aktualności

Drzewa na Drewnianym Moście posadzone

14 listopada br., razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Drawnie, posadziliśmy sadzonki Jarzębu pospolitego, na terenie miejsca biwakowania „Drewniany Most”.

Miejsce biwakowania „Drewniany Most” jest jednym z częściej odwiedzanych obiektów turystycznych, znajdujących się na terenie Nadleśnictwa Drawno. W wyniku tegorocznych huraganowych wiatrów, wiele drzew na terenie obiektu przewróciło się. Uczniowie klasy 7a, zdecydowali się pomóc nam, nadać nowy wygląd temu wyjątkowemu miejscu. Na początku naszych zajęć rozmawialiśmy o podstawowych gatunkach drzew leśnych oraz o odnowieniach. Przypomnieliśmy sobie jedną z ważniejszych zasad prowadzonej gospodarki leśnej – obowiązku ponownego wprowadzenia roślinności leśnej w ciągu 5 lat od usunięcia drzewostanu. Powierzchnia leśna naszego kraju stale wzrasta, nie tylko dzięki ciągłemu odnawianiu, ale także zalesianiu nowych terenów. Wspólnymi siłami, posadziliśmy około 100 drzewek. Były to gatunki biocenotyczne, których owoce będą stanowiły pokarm dla ptaków. Po zakończonej pracy, upiekliśmy na ognisku kiełbaski.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Mamy nadzieję, że odwiedzając to miejsce, rosnące drzewka przypomną Wam wspólne spotkanie.

/Tekst: Julia Paszkiewicz/

/Zdjęcia: Ilona Herba, Julia Paszkiewicz, zasoby SP w Drawnie/