Lista aktualności Lista aktualności

Program zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Drawno

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Drawno !

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal, czyli nocowania w lesie w hamaku, namiocie do pobytu w Nadleśnictwie Drawno. Przygotowaliśmy do waszej dyspozycji urokliwy obszar, obfitujący w piękne jeziora, rzeki położony w północno wschodniej części ogromnego kompleksu leśnego Naszego nadleśnictwa.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

oraz z poziomu aplikacji Mbdl https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku na dole strony)
  2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą. (Informacja Nadleśnictwa nt. miejsc przeznaczonych na ognisko zawarta jest w „Regulaminie korzystania z obszarów objętych Programem „Zanocuj w lesie”)
  3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu https://drawno.szczecin.lasy.gov.pl/zasady-zachowania-sie-w-lesie
  5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  6. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków:

Nazwa obszaru czasowo zamkniętego

Termin obowiązywania

Lokalizacja na mapie / numery oddziałów leśnych

 

 

 

 

  1. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
    1. Upewnij się, że podczas planowanego pobytu nie są organizowane na udostępnionym obszarze polowania zbiorowe!
  2. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (formularz znajduje się w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres drawno@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Julia Paszkiewicz julia.paszkiewicz@lasy.gov.pl telefon: 95 768 2041 wew. 332 kom. 880 520 273

Na terenie wyznaczonego obszaru dopuszcza się możliwość używania kuchenek gazowych.

Nadleśnictwo Drawno przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.