Lista aktualności Lista aktualności

Wysokie zagrożenie pożarowe lasów

Od początku kwietnia w lasach utrzymuje się bardzo wysokie zagrożenie pożarowe. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do pożaru, który może zagrozić ludziom, przyrodzie i mieniu. W związku z okresem wzmożonego ruchu turystycznego podczas weekendu majowego (1–3 maja), Nadleśnictwo podejmie wszelkie działania mające na celu minimalizowanie zagrożenia pożarowego poprzez:

  • wzmożoną czujność i maksymalną mobilizację wszystkich służb leśnych
  • kontrolę zachowań osób przebywających na terenach leśnych i w ich sąsiedztwie
  • informowanie społeczeństwa o występującym zagrożeniu pożarowym lasów z wykorzystaniem wszystkich dostępnych środków przekazu, w tym mediów społecznościowych
  • uruchomienie patroli naziemnych w rejonach szczególnie zagrożonych wystąpieniem pożaru
  • uruchomienie dyżurów terenowej służby leśnej oraz całego składu osobowego nadleśnictwa

Apelujemy do wszystkich odwiedzających lasy o zachowanie szczególnej ostrożności:
- nie używaj otwartego ognia,
- nie wyrzucaj niedopałków papierosów,
- nie wjeżdżaj pojazdami do lasu w miejscach niedozwolonych,
- reaguj na każde zauważone zagrożenie i niezwłocznie informuj służby ratunkowe.