Lista aktualności Lista aktualności

Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej - XV jubileuszowa edycja

W dniach 12-13 czerwca na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie reprezentowaliśmy RDLP w Szczecinie podczas Zachodniopomorskich Dni Kultury Łowieckiej

Bogaty program przyciągnął wielu zwiedzających. Podczas imprezy można było spróbować tradycyjnej kuchni myśliwskiej, posłuchać łowieckiej muzyki. Na dziedzińcu, odbywały się m. in. pokazy sokolnicze, prelekcje dotyczące psów myśliwskich, warsztaty wabienia zwierzyny.

Na stoisku edukacyjnym wraz z Nadleśnictwami Trzebież, Kliniska, Bierzwnik i Głusko dzieliliśmy się wiedzą na temat gospodarki leśnej. Rozmawialiśmy o wyzwaniach jakie przed nami stoją. Przedstawialiśmy korzyści płynące ze zrównoważonego korzystania z zasobów leśnych. Odwiedzający, mogli wziąć udział w grach, zabawach o tematyce przyrodniczo - leśnej. Quizy, konkursy przyrodnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci i dorosłych. Dzięki pomocom dydaktycznym oraz eksponatom, uczestnicy poznawali rodzime gatunki zwierząt zamieszkujących nasze lasy. Wszystkich, nagrodzono drobnymi nagrodami i upominkami.

Lasy w Polsce są ogólnodostępne. Wstęp do nich jest bezpłatny. Dobra pochodzące z lasów to nie tylko drewno. To z lasu pochodzi najbardziej ekologiczna żywność. Są nimi dziczyzna, owoce, produkty runa leśnego.


/Tekst: Julia Paszkiewicz/
/Zdjęcia: Julia Paszkiewicz/