Asset Publisher Asset Publisher

Las posadzony - czyli "Święto Drzewa"

W dniu 6 października br. włączyliśmy się w cykliczną akcję „Światowy Dzień Drzewa”. Razem z wychowankami SOSW w Suliszewie posadziliśmy pamiątkowe drzewa.


Po przybyciu na teren szkółki leśnej młodzież miała okazję posadzić pamiątkowe drzewa. W tym roku były to gatunki biocenotyczne - jabłoń, czereśnia, berberys. Mają one wzbogacać bioróżnorodność w lesie oraz stanowić bazę pokarmową dla zwierząt. Udaliśmy się także na spacer do lasu, by poznać codzienną pracę leśnika. Podczas wspólnej wyprawy, pozbieraliśmy i posortowaliśmy pozostawione w lesie śmieci. Po powrocie, na uczestników zajęć, czekały upieczone na ognisku kiełbaski.


Leśnicy starają się przeciwdziałać negatywnym zmianom jakie zachodzą w środowisku, często powodowane przez człowieka. Odpowiedzią na to jest sadzenie 500 mln drzew rocznie.  Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to bardzo ważne czynniki wpływające na nasz klimat.


Wspólne sadzenie drzew jest doskonałą lekcją odpowiedzialności za środowisko, przyczynia się do utrwalania wiedzy i kształtuje właściwą postawę wobec przyrody.


Dziękujemy za współpracę i zapraszamy na kolejne „Święto Drzewa”.

/Tekst: Julia Herba/

/Zdjęcia: Julia Herba/