Aktualności Aktualności

Las posadzony

7 listopada br. odbyły się zajęcia terenowe dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej w Drawnie. Tematem przewodnim naszego spotkania było wspólne sadzenie drzew.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wyprawy do lasu. Podczas spaceru rozmawialiśmy o tym, dlaczego liście spadają z drzew oraz jak drzewa przygotowują się do zimy. Wymienialiśmy funkcje jakie pełni las w życiu człowieka, zarówno te gospodarcze jak i społeczne. Młodzież miała okazję przekonać się jak doskonałym surowcem jest drewno oraz dowiedzieć się jak wygląda jego pomiar. Celem naszej wyprawy była plantacja choinek na terenie leśnictwa Borowiec. Wspólnie udało się nam posadzić około 500 sztuk świerków. Z pewnością, w przyszłości będą ozdobą naszych świątecznych domów. Podsumowaniem zajęć było ognisko i poczęstunek w Kwaterze Myśliwskiej w Borowcu.

Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to bardzo ważne czynniki wpływające na nasz klimat. Warto wiedzieć, że co roku, leśnicy sadzą 500 mln drzew.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za ich zaangażowanie, niech postawa tych młodych ludzi będzie dla nas przykładem.

                                                                                               /Tekst: Julia Paszkiewicz/

                                                           /Zdjęcia: Julia Paszkiewicz, zasoby SP w Drawnie/


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów