Aktualności Aktualności

Przedszkolaki na grzybach

W dniu 1 października, na terenie pola biwakowego nad jeziorem Piaseczno, odbyły się cykliczne warsztaty rodzinne dla wychowanków Przedszkola Miejskiego w Reczu.

 Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej prelekcji o darach lasu oraz jego wielorakich funkcjach.  Przedszkolaki z pomocą rodziców bezbłędnie odróżniały gatunki drzew, dopasowując nasiona do właściwych im liści. Kolejnym zadaniem, było rozpoznawanie z zawiązanymi oczami przedmiotów, których historia jest związana z lasem. Ostatnią konkurencją, w którą zaangażowane były zarówno dzieci jak i ich opiekunowie, było wspólne „zbudowanie” drzewa. Wykorzystaliśmy do tego różne materiały znajdujące się w lesie. Dzięki kreatywności uczestników powstało wyjątkowe, niepowtarzalne drzewo. Zwieńczeniem naszych zajęć, była wyprawa po jeden z ulubionych darów lasu – czyli grzyby.

Zajęcia przebiegły w wesołej, rodzinnej atmosferze. Przy rozpalonym ognisku, dzieci miały okazję samodzielnie upiec kiełbaski.  Świadomość, jak wiele produktów pochodzących z lasu jest obecnych w naszym codziennym życiu, pomoże nam wszystkim wspólnie dbać o nasze lasy.

Dziękujemy wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.

/Tekst: Ilona Herba/

/Zdjęcia: Klaudia Bulwa, Julia Paszkiewicz/


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów