Lista aktualności Lista aktualności

Łączą Nas Drzewa

W dniu 17 czerwca przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa”. Wraz z wychowankami SOSW w Niemieńsku ukorzenialiśmy nowe drzewa.

Od 21 marca Lasy Państwowe wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska rozpoczęły ogólnopolską akcję „Łączą nas drzewa" zainaugurowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Po złagodzeniu obecnych obostrzeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej w kraju postanowiliśmy włączyć się do tej akcji. Spotkaliśmy się na terenie Szkółki leśnej Zdanów. Tam podczas warsztatów młodzież, miała okazję samodzielnie ukorzeniać sadzonki drzew i krzewów. Po odpowiednim instruktarzu wzięliśmy się do pracy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczestników, udało nam się posadzić 200 nowych drzewek. Dzieci przyswoiły sobie nowe umiejętności i będą mogły samodzielnie wykonywać je w domu.

Po wykonanej pracy na uczestników czekały już upieczone kiełbaski i drobne nagrody.

Lasy są naszym narodowym dziedzictwem, a zwiększanie lesistości jest jednym z priorytetowych zadań Lasów Państwowych. Powierzchnia lasów od czasów II wojny światowej wzrosła z 6,5 do 9,2 mln ha. Dzięki zrównoważonej gospodarce możemy zachowywać naturalne funkcje lasu oraz godzić potrzeby społeczne, ekonomiczne i ekologiczne.

/Tekst: Julia Paszkiewicz/
/Zdjęcia: Julia Paszkiewicz/