Lista aktualności Lista aktualności

ŚWIĘTO DRAWY

Po raz kolejny włączyliśmy się do promocji naszego regionu podczas „Święta Drawy”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

W dniu 26 czerwca, na Stadionie Miejskim w Drawnie ustawiliśmy nasz namiot promocyjny. Jako leśnicy z wielką radością wspieramy inicjatywy kształtujące „świadomość ekologiczną”. Odwiedzający nas uczestnicy mogli wziąć udział w wielu konkursach tematycznych związanych z lasem. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się tablica dźwiękowa naśladująca odgłosy zwierząt oraz ekologiczne produkty „prosto z lasu”.

Piękno naszych lasów doceniają również przyjeżdzający do nas turyści. Drawa jest rzeką niezwykłą i przyciąga wielu amatorów kajakarstwa, wędkarstwa. O atrakcyjności rzeki decydują przede wszystkim piękne krajobrazy oraz przyroda. Jej długość wynosi ok. 200 km.

Lasy są niezastąpionym źródłem korzyści niematerialnych. To idealny teren do wypoczynku i rekreacji. Las zachęca nas wszystkich do aktywności. Przebywając w lesie wdychamy zawarte w powietrzu olejki eteryczne. Dzięki temu leśne powietrze działa bakteriobójczo, uspokajająco, przeciwzapalnie. Zawiera od 50 -70 razy mniej drobnoustrojów chorobotwórczych niż powietrze miast.

Lasy Państwowe udostępniają wiele obiektów edukacyjnych i turystycznych. Są nimi parkingi, pola biwakowe, miejsca noclegowe.

/Tekst: Julia Paszkiewicz/
/Zdjęcia: Julia Paszkiewicz/